GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 11116319
*
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 maj 2017
kl 18:50:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/5 20:31:39
1
150 kr
27/5 21:35:41
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6243 Bestick
nysilver, Vasa, 58 delar. Längd: 18-24,5
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28
-
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:23
-
6179 Tulpanvas
Kina, dekor i underglasblått, Porslin. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:54
-
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38
-
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:03
*
Vas
nr 1111 6319
Vas
keramik, monogramsignerad, AA, höjd: 11 cm
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 29 maj 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/5 20:31:39 | 1 | 150 kr |
27/5 21:35:41 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik vas
-
6243 Bestick
nysilver, Vasa, 58 delar. Längd: 18-24,5
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:28 -
5112 Ljuslyktor & vas
Orrefors. Höjd: 6-30 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 18:23 -
6179 Tulpanvas
Kina, dekor i underglasblått, Porslin. Höjd: 26 cm
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
6 maj kl 20:17
-
2002 Vas
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Gusta..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 20:54 -
2023 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:38 -
2009 Vas
Berndt Friberg (1899-1981), Sverige. Gustavsbergs ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
20 maj kl 19:03